*Aktualizacja* Bezpieczne przedszkolaki. Wdrażamy system kontroli dostępu do przedszkola.

Informacje dla rodziców » *Aktualizacja* Bezpieczne przedszkolaki. Wdrażamy system kontroli dostępu do przedszkola.

Drodzy Rodzice,

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas absolutnym priorytetem. W przedszkolu od lat funkcjonuje monitoring, budynek jest też chroniony systemem alarmowym.

Kilka dni temu zapytaliśmy Was o wybór formy zabezpieczenia dostępu do przedszkola.

Otrzymaliśmy od Was prośby, by uprościć sposób zabezpieczeń i zamiast systemu kart/breloków założyć domofon z kodem. Po przemyśleniu Waszych uwag sądzimy, że to dobry pomysł, który zaoszczędzi nasz i Wasz czas. Unikniemy wprowadzania zmian w umowie, czasochłonnego rejestrowania kart i pobierania wadium.

Zatem zarówno bramka, jak i drzwi wejściowe do przedszkola, będą zabezpieczone domofonem z kodem.  Dodatkowo przy wyjściu z przedszkola trzeba będzie nacisnąć przycisk zwalniający zamek (elektrozworę). Przycisk będzie umieszczony na tyle wysoko, by być poza zasięgiem rąk dziecka. Dzięki temu żadne dziecko nie wyjdzie z terenu przedszkola bez asysty osoby dorosłej.

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się prace mające na celu doprowadzenie prądu do zielonej bramki. Sądzimy, że w przeciągu tygodnia domofony zaczną funkcjonować. O kodach do domofonu będą Państwa informowali pracownicy przedszkola.

Dziękujemy za wszelkie cenne uwagi i sugestie.

Bieżące informacje będą się pojawiały na  tablicach w szatni.