Oferta programowa

O przedszkolu » Oferta programowa

CO OFERUJE PRZEDSZKOLE?

Zapewniamy realizację specyficznych potrzeb edukacyjnych (program autorski grupy II).
Gwarantujemy opiekę wykwalifikowanej i kompetentnej kadry pedagogicznej stale podnoszącej swoje umiejętności zawodowe.

W codziennej pracy realizujemy wymagania Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego.Program wychowawczo- dydaktyczny dostosowujemy do potrzeb współczesnego dziecka - jest otwarty na indywidualność wychowanka, wspiera jego rozwój w atmosferze miłości, akceptacji i bezpieczeństwa.

Organizujemy kiermasze, Festyn Rodzinny, wycieczki, wyjścia do teatru, na koncerty, warsztaty, wyjazdy do groty solnej.


Bierzemy udział w konkursach organizowanych przez instytucje kulturalne naszego miasta - zdobywamy główne nagrody i wyróżnienia. Kultywujemy polskie tradycje ludowe.

Współpracujemy z:
psychologiem,
pedagogiem,
logopedą.

Wyżywienie
Mówi się, że „jesteś tym, co jesz”, dlatego też w naszej kuchni korzystamy z jak najszerszej gamy naturalnych, nieprzetworzonych produktów. Oferujemy smaczne i zdrowe wyżywienie przygotowane we własnej, profesjonalnie wyposażonej kuchni z produktów wysokiej jakości.

Godziny posiłków:
Śniadanie: 8.45
II Śniadanie: 11.30
Obiad: 13.45 / 14.00


Wprowadzamy do diety dzieci produkty pełnoziarniste i posiadające maksymalną ilość składników odżywczych (minerałów, witamin), przy stosunkowo niewielkiej wartości kalorycznej.
Unikamy przypraw zawierających polepszacze smaku, takich jak glutaminian sodu. Potrawy doprawiamy ziołami i niewielką ilością soli.
Warzywa i owoce, zawsze świeże i smaczne, dostarczane są do naszego przedszkola przez zaprzyjaźnionego rolnika. Sami mielimy mięso na sznycelki, klopsiki, gołąbki, by mieć pieczę nad jego jakością i smakiem. Zupy gotujemy wyłącznie na mięsie indyczym- nie na kurczaku!

Panie kucharki potrafią przygotowywać od A do Z znakomite sosy, budynie, kisiele, pasty serowe i jajowe, którymi ze smakiem zajadają się dzieci.

Stanowczo sprzeciwiamy się żywności modyfikowanej genetycznie.

Więcej informacji o tym co, jak i dlaczego jemy, znajdziecie Państwo w zakładce ZDROWY PRZEDSZKOLAK.

Infrastruktura
W naszym przedszkolu dzieci korzystają z jasnych, estetycznych i dobrze wyposażonych sal z osobnymi łazienkami. Każda łazienka przystosowana jest do wzrostu dziecka i posiada małe umywalki i toalety.

Wielką uwagę zwracamy na odpowiedni dobór zabawek; często są to rzeczy wykonane z naturalnych materiałów (drewno, wełna, bawełna, jedwab, muszelki, szyszki itp.) wyzwalających aktywność i rozwijających wyobraźnię. Preferujemy zabawki „niedokończone”, które jako jedyne sprzyjają aktywizowaniu twórczego potencjału, fantazji i wyobraźni.Posiadamy bardzo duży i słoneczny ogród wyposażony w huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie, urządzenia do zabaw. Jesienią grabimy liście, zimą zjeżdżamy na sankach i lepimy ze śniegu, wiosną sadzimy kwiaty a latem korzystamy ze wszystkich uroków ogrodu.

W ogrodzie znajduje się oczko wodne z rybkami, żabkami, ważkami i bogatą roślinnością.

Każda grupa posiada swoje poletko uprawne, na którym sadzi kwiaty i warzywa.
Dzięki temu możemy prowadzić prace hodowlane i dokonywać licznych obserwacji.Współpraca z rodzicami
Chętnie współpracujemy z rodzicami a integracja jest możliwa dzięki:
- uroczystościom grupowym oraz świętom przedszkolnym,
- zajęciom otwartym,
- spotkaniom i konsultacjom indywidualnym,
- zebraniom ogólnym i grupowym.


Z zaciekawieniem śledzimy losy naszych absolwentów i chętnie gościmy ich w naszych progach podczas "Gwiazdki dla zwierzaka" i Festynu Rodzinnego.

Jesteśmy przekonane, że dzięki naszej koncepcji pracy z dzieckiem oraz ścisłej współpracy z rodzicami, z powierzonych naszej opiece dzieci wyrośnie człowiek zdrowy, otwarty, samodzielny, kreatywny, dążący wytrwale do sukcesów, umiejętnie pokonujący trudności, dojrzały społecznie i emocjonalnie, odpowiedzialny.