Tydzień Adaptacyjny 2018 - informacje dla rodziców!

Informacje dla rodziców » Tydzień Adaptacyjny 2018 - informacje dla rodziców!

Informacje dla rodziców dzieci nowoprzyjętych:

Zapraszamy dzieci do zabawy w ramach tygodnia adaptacyjnego w dniach 4-8 VI 2018 r.:

Podczas kolejnych dni nasz przyszły Przedszkolak będzie miał okazję poznać panie Nauczycielki 

i Asystentki oraz Przedszkole, pobawić się zabawkami, spróbować nawiązać kontakt z rówieśnikami, pobyć w ogrodzie przedszkolnym oraz przede wszystkim wziąć udział w krótkich ale rozwijających i ciekawych zajęciach. Oto szczegółowy program:

●        4 czerwca (poniedziałek) w godz. 16.30 – 18.00: zajęcia plastyczne, zabawy swobodne 

w sali i ogrodzie przedszkolnym;

●        5 czerwca (wtorek) w godz. 16.30 – 18.00: zajęcia muzyczno – rytmiczne przy akompaniamencie pianina, zabawy swobodne w sali i ogrodzie przedszkolnym;

●        6 czerwca (środa) w godz. 16.30 – 18.00: zajęcia gimnastyczno – ruchowe, zabawy swobodne w sali i ogrodzie przedszkolnym;

●        7 czerwca (czwartek) w godz. 16.30 – 18.00: zajęcia plastyczne, zabawy swobodne w sali 

i ogrodzie przedszkolnym;

●        8 czerwca (piątek) w godz. 15.00 – 17.00: teatrzyk w wykonaniu Przedszkolaków z grupy II, uczęszczających do naszego Przedszkola oraz zabawy w sali i ogrodzie przedszkolnym.

Chcemy pomóc Państwu jak najlepiej przygotować Waszą Pociechę do roli Przedszkolaka.  Zapraszamy więc na spotkania ze  specjalistkami (bez Dziecka). Opowiedzą oni  Państwu o procesie przygotowania rodziny do nowej sytuacji życiowej, ewentualnych trudnościach i problemach oraz sposobach zapobiegania im (spotkanie z psycholożką). O sposobach zaspokajania potrzeb psychosomatycznych, wspomagania np. zdrowia Dziecka odpowiednią, racjonalną dietą, rytmem dnia, szczepieniach, itd.  w budowaniu odporności oraz o rozwoju Dziecka w wieku przedszkolnym (spotkanie z lekarką pediatrą):

●        10 maja 2018 r. (czwartek) o godzinie 17.00:  spotkanie z pediatrą, p. dr Joanną Nehring.

●        12 czerwca 2018 r. (wtorek) o godzinie 17.00:  spotkanie z psycholożką p. Barbarą Woszczyną.

                                                                

P.S. Oficjalne podsumowanie roku szkolnego, świętowanie Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka odbywa się w naszym przedszkolu w trakcie Festynu Rodzinnego. W tym roku 26 maja 2018 r. (sobota) o godzinie 10.00.

 Przy brzydkiej pogodzie Festyn odbywa się w budynku. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca jest to wówczas impreza tylko dla obecnie uczęszczających Dzieci i ich Rodziców, zamknięta dla osób z zewnątrz.

Przy pięknej pogodzie korzystamy z  przedszkolnego ogrodu i wtedy z chęcią będziemy Was w tym dniu gościć. Będziecie mogli oglądać występy naszych przedszkolaków, pobawić się w ogrodzie oraz skorzystać z przygotowanych atrakcji. Podczas Festynu zajmujecie się Państwo swoim Dzieckiem i odpowiadacie za jego bezpieczeństwo.

W naszym ogrodzie znajduje się  oczko wodne, jest głębokie, za jego ogrodzenie nie wolno wchodzić!

 Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godzinie 16.00. zapraszamy na dodatkowy Dzień Adaptacyjny.