Program żywieniowy "Zdrowy Przedszkolak"

  • Logo akcji ZdrowyPrzedszkolak.org
    Logo akcji ZdrowyPrzedszkolak.org

W październiku 2011 dołączyliśmy do ogólnopolskiego programu "Zdrowy Przedszkolak", by gotować jeszcze lepiej, zdrowiej, korzystniej dla dzieci.

 

Mówi się, że „jesteś tym, co jesz”, dlatego też w naszej kuchni  korzystamy z jak najszerszej gamy naturalnych, nieprzetworzonych  produktów. Oferujemy smaczne i zdrowe wyżywienie przygotowane we własnej, profesjonalnie wyposażonej kuchni z produktów wysokiej jakości.

Wprowadzamy do diety dzieci produkty pełnoziarniste i posiadające  maksymalną ilość składników odżywczych (minerałów, witamin), przy  stosunkowo niewielkiej wartości kalorycznej.
Unikamy przypraw zawierających polepszacze smaku, takich jak glutaminian  sodu. Potrawy doprawiamy ziołami i niewielką ilością soli.
Warzywa i owoce, zawsze świeże i smaczne, dostarczane są do naszego przedszkola przez zaprzyjaźnionego rolnika. Sami mielimy mięso  na sznycelki, klopsiki, gołąbki, by mieć pieczę nad jego jakością i  smakiem. Zupy gotujemy wyłącznie na mięsie indyczym- nie na kurczaku!

Panie kucharki potrafią przygotowywać od A do Z znakomite sosy,  budynie, kisiele, pasty serowe i jajowe, którymi ze smakiem zajadają się  dzieci.

Stanowczo sprzeciwiamy się żywności modyfikowanej genetycznie. 

 

Odwiedź stronę "Zdrowego Przedszkolaka" (kliknij na poniższy banner). Znajdziesz tam kopalnię kulinarnych inspiracji, mnóstwo artykułów i porad z zakresu zdrowego żywienia dzieci i dorosłych.