Akcja pomocy Dariuszowi Honkisz

Akcje Charytatywne » Akcja pomocy Dariuszowi Honkisz

Akcję pomocy Dariuszowi Honkisz zaczęliśmy w 2003 roku.

O przedszkolaku Darku dowiedzieliśmy się z miesięcznika "Bliżej Przedszkola", w którym w kwietniu 2003 roku opublikowano apel z prośbą o pomoc (Zdjęcie obok). Darek odwiedził nas w październiku. Oto archiwalna notatka z naszej strony internetowej:

Proszę pani, ja kocham Darka. Chciałbym, żeby wyzdrowiał - taka była refleksja 6-letniego Andrzejka po spotkaniu z Darkiem, kolegą z grupy integracyjnej nowohuckiego przedszkola...
W kwietniu tego roku z gazety "Bliżej przedszkola" dowiedzieliśmy się, że Darek, aby móc widzieć, musi przejść dwie kosztowne operacje wszczepienia soczewek.
Postanowiliśmy pomóc w zgromadzeniu środków na operacje i rehabilitacje chłopca. Pieniądze pozyskane dzięki ofiarność rodziców naszych przedszkolaków, zaangażowaniu personelu przedszkola oraz dzieci (na majowym festynie przygotowano wernisaż prac plastycznych, loterię fantów, wspaniałe ciasta i wiele innych atrakcji) zasiliły konto bankowe przeznaczone na leczenie Darka.
20 października spotkaliśmy się z Darkiem i jego rodzicami. Przygotowany przez naszych wychowanków teatrzyk o przyjaźni i pomaganiu sobie, zabawy, wspólne malowanie były dla wszystkich czasem wielkiej radości. - Tata Darka śpiewał najgłośniej, a Darek tak fajnie fikał w kole - zauważyły starszaki. - A jak Darek malował, z jakim zapałem i przyjemnością - dziwiła się pani Ewa z grupy II, prowadząca spotkanie.


Kontynuujemy pomoc rodzinie Darka, który dziś ma już 14 lat.
Darek jest po trzech operacjach oczu. Wymaga ciągłej i systematycznej rehabilitacji. Cały czas jest pod opieką psychologa, pedagoga i logopedy. Obecnie Darek musi mieć kolejną operację, mającą na celu ustabilizowanie gałek ocznych co ułatwi mu patrzenie na wprost i poprawę ostrości wzroku. Jest to warunek, by Darek mógł efektywnie i skutecznie dla dalszego rozwoju korzystać z zajęć u specjalistów. Brak możliwości koncentracji wzroku nad wykonywaną czynnością lub ćwiczeniem bardzo utrudnia prawidłową edukację i rehabilitację Darka.

Darek jest członkiem Stowarzyszenia "Koniczynka" Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" gdzie posiada własne subkonto:

Bank Pekao S.A. 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitację Dariusza Honkisz

Fundacja posiada status OPP w związku z czym można
przekazać na leczenie Darka 1% podatku!

Nazwa OPP:Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
KRS:0000037904
Informacje uzupełniające: Dariusz Honkisz


Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy w imieniu Darka i jego rodziców!