Anna Agata

Kadra pedagogiczna » Anna Agata

Wykształcenie:

Ukończone studia licencjackie „Opieka nad dzieckiem” na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie- dały mi możliwość dokładnego poznania rozwoju dziecka w szeroko pojętym zakresie.   Podczas tych studiów odbyłam praktyki w przedszkolach, żłobkach a nawet w szpitalu na oddziale noworodkowym.

Ukończone studia magisterskie: „Pedagogika Przedszkolna" na tym samym Uniwersytecie – dopełniły moje wykształcenie, dając mi możliwość poznania szczegółowo metodyki  oraz form pracy z dziećmi w przedszkolu.

O sobie:

Witam :)
Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi. Już jako mała dziewczynka zajmowałam się jeszcze mniejszymi dziećmi. Dlatego postanowiłam iść na studia pedagogiczne, które dały mi wiedzę teoretyczną  uzupełniającą mój instynkt i powołanie. Jestem osobą otwartą na nowe możliwości i lubiącą wyzwania. Lubię dążyć do celu i go realizować,  staram się być konsekwentna w swoich postanowieniach i twardo stąpać po ziemi… Z drugiej jednak strony drzemie we mnie marzycielka podróżująca  po nieznanych terenach, niepoprawna optymistka lubiąca trochę powariować razem z dziećmi. :) W pracy w przedszkolu najważniejszy dla mnie jest kontakt z dziećmi, musimy dobrze się porozumieć żebym jako nauczyciel mogła im pokazać jak piękny jest świat, ale także przy okazji nauczyć kilku zasad które na nim panują. :)

Poza pracą interesuję się zwierzętami, pomaganiem im i odratowywaniem z różnych opresji,  które często sam człowiek im zgotował. Moją pasją jest również miasto Kraków oraz jego oferta  kulturalna, bardzo chętnie wybieram się na koncerty, pikniki  czy festyny  np. takie jak „Parada Smoków”. Oprócz tego interesuje mnie poznawanie nowych technik plastycznych, technicznych, ogrodnictwo oraz recykling. Lubię także czytać książki, dużo książek,  i zawsze staram się znaleźć na to czas, chociaż  w dzisiejszym pędzie cywilizacyjnym to  niełatwe zadanie.