Krystyna

Kadra pedagogiczna » Krystyna

Jestem nauczycielem kontraktowym, absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna.

 Nigdy nie chciałam być pielęgniarką, fryzjerką czy sprzedawczynią. Od zawsze moim powołaniem była praca z najmłodszymi, dlatego ani chwili nie wahałam się wybierając kierunek studiów.

 W  codziennej pracy staram się przenosić na wychowanków swoje pasje: muzykę, literaturę oraz teatr. Wspólnie czytamy książki i rozmawiamy o nich. Słuchamy muzyki (uważam, że dzieci należy zapoznać z różnymi rodzajami muzyki), śpiewamy (od wielu lat sama jestem chórzystką), gramy (na czym się da, a sama akompaniuję dzieciom często na flecie prostym... a może kiedyś przyniosę im swoją wiolonczelę?), tańczymy (bo to taka forma ekspresji artystycznej, która każdemu daje dużą dozę radości)... Regularnie korzystamy z zabaw parateatralnych.

Stale pracuję nad doskonaleniem swojego warsztatu pracy, aby móc odkrywać i rozwijać pasje podopiecznych oraz by służyć pomocą także Rodzicom. Praca daje mi dużo satysfakcji oraz radości.

 

Kursy:

1. Szkolenie "Zaburzenia procesu rozwoju społecznego dziecka - agresja dziecięca w przedszkolu?"

2. Seminarium "Historia w kolorach"

3. Szkolenie dramowe "Słowo, Ruch, Obraz"